Úvod >> Drexel und Weiss

Drexel und Weiss

Výrobca moderných technológií pre nízkoenergetické a pasívne domy

  • Prepracovaný systém riešenia vykurovania, vetrania, prípravy teplej vody a chladenia.
  • Záruka komfortu, zdravej vnútornej klímy a ekonomickej prevádzky.
  • Široké spektrum vetracích a kompaktných zariadení vyvíja vo svojom výrobnom závode vo Wolfurte v Rakúsku.

Viac o zariadeniach nájdete na stránke výrobcu Drexel und Weiss.

Drexel und Weiss – úspešný príbeh

Spoločnosť Drexel und Weiss sú pioniermi na poli technológií pre pasívne domy. S prenikavým úspechom vetracích systémov  vyvinutých pre pasívne domy, dosiahla spoločnosť hranicu výrobnej kapacity v pôvodnej výrobnej hale na okraji Bregenzu. Preto začali  v r.2004 hľadať pre svoju výrobu nové priestory.

 

 

 

 

 

História projektu

Rozhodli sa pre priemyselnú halu z roku 1969, pretože rekonštrukcia budovy na pasívny štandard korešpondovala s filozofiou spoločnosti v oblasti udržateľného rozvoja.  Renovovanú budovu uviedli do prevádzky vo februári 2008.

Vďaka konštrukčnému riešeniu budovy bolo možné celkovú plochu 3300 m2 využiť na všetky firemné účely. Výrobné a pomocné miestnosti sú na prízemí, na poschodí sú sklad a časť výroby. Administratívne krídlo  je pripojené cez novú dvojpodlažnú vstupnú halu s exkluzívnym interiérovým prvkom- oceľovým točitým schodiskom. Okrem kancelárskych priestorov, tu nájdeme priestrannú školiacu miestnosť, ktorá v spojení s foyer, kuchyňou a vstupnou halou poskytuje priestor pre rôzne eventy.

 

 

 

 

 

 

Dizajn

Aj vzhľadom na jasne definovanú geometriu budovy, bolo možné relatívne jednoduchým spôsobom, a preto s minimálnym navýšením nákladov,  rekonštruovať obálku budovy do pasívneho štandardu, pretože všetky prvky-fasáda, okná, strecha, vyžadovali i tak kompletnú renováciu. Vlastne bola budova zbavená svojej obálky až po konštrukciu a vzápätí kompletne obnovená.

Kontaktujte nás